نقش پول در ماندگاری جمهوری اسلامی

پس از دعوت مایک پنس توسط سازمان مجاهدین به آلبانی و بازگو کردن سخنان دیکته شده توسط میزبان، توی این فکر افتادم که نقش پول بیش از آنچیزی است که در جهان سیاست تصورش را می کردیم. مایک پنس شخصی است سوپر مذهبی که هیچ کاری را بدون رعایت چارچوب مذهبی انجام نمی دهد اما معجزه و قدرت پول بیش از معجزات پیامبران است. بقول معروف پول را بگذار روی تابوت مرده، بلند میشود برایت بریک دنس می زند!

واقعیت این است که مجاهدین پول دارند و قادرند چنین کارهای نمایشی را انجام بدهند اما گروههای مخالف جمهوری اسلامی فعلا در شرایطی نیستند که چنین پول هایی را تهیه و صرف کارهای تبلیغی خود کنند. همین جا یک پرانتز باز کنم درباره نقش پول در پیروزی انقلاب ۵۷. اسناد بسیاری وجود دارد از کمک مالی کارتر به خمینی و همچنین کمکهای بسیار گسترده معمر قذافی دیکتاتور لیبی به گروههای مخالف شاه.

اکنون این پرسش مطرح می شود که وقتی یک سازمان فرتوت و منزوی مثل مجاهدین می تواند با استفاده از ابزار پول، شخصیتهای سیاسی را به سود خود بحرف دربیاورد، چرا جمهوری اسلامی که روی میلیاردها دلار پول نشسته از این کارها نکند؟!

اگر بتوانیم روزی ردپای پول خرج کردن های رژیم را در اروپا و امریکا مستند کنیم آنگاه رمز مماشات کشورهای اروپایی با حکومت روضه خوان ها را خواهیم فهمید.

مثلا شما به بلژیک نگاه کنید. جمهوری اسلامی در روز روشن یک تروریست را در پوشش دیپلمات فرستاده تا بمب گذاری کند. مقامات اطلاعاتی اروپا فهمیدند و آن گروه تروریستی را دستگیر و تحویل دادگاه دادند که بدلیل وجود اسناد و شواهد غیرقابل انکار همگی محکوم شدند و دیپلمات جمهوری اسلامی در بلژیک به زندان افتاد.

بعد از این جریان، انتظار میرفت دولت بلژیک رابطه اش را با این رژیم تروریستی قطع کند و علیه آن به سازمان ملل و یا دادگاه لاهه شکایت کند و بدنبال اقدامات تنبیهی شدید برآید. اما دیدیم اصلا از این خبرها نبود. مگر بلژیک چه منافعی در ایران دارد که حاضر است هر خفتی را بجان بخرد اما رابطه دیپلماتیکش با آخوندا بهم نخورد؟ نه مبادله تجاری چشمگیری بین ایران و بلژیک هست و نه پروژه ای در حال ساخت و زمینه سرمایه گذاری مشترک وجود دارد.

اصلا سهم تجارت جمهوری اسلامی در اقتصاد اروپا آنقدر ناچیز است که در محاسبات و معادلات اقتصادی به حساب نمی آید. پس چرا برخی کشورهای اروپایی اینقدر با آخوندها مماشات می کنند؟

قطعا این وسط، معجزه پول مطرح است. قطعا جمهوری اسلامی هم مثل مجاهدین شخصیتهای سیاسی اروپا را با پول به رقص درمی آورد. آخر بنظر شما عجیب نیست که بعد از مشخص شدن دست داشتن جمهوری اسلامی در عملیات تروریستی لایحه یا طرحی در پارلمان بلژیک به میدان می آید تا اجازه دهد مجرمان و افراد زندانی در بلژیک مدت محکومیت خود را در کشورهای متبوع خود سپری کنند؟!!

حتما و قطعا افرادی که پیش نویس چنین طرحی را تهیه کرده اند مزه پول اهدایی رژیم آخوندی را تجربه کرده اند و الا با هیچ عقل و منطقی چنین قانونی را نمیتوان با ارزشهای جهان متمدن سازگار کرد.

متاسفانه این واقعیت تلخی است که وجود دارد و تا زمانی که این جیب این رژیم پر پول است، در اروپا و امریکا سیاستمدارانی پیدا میشوند که با دیدن رنگ اسکناس، برای بقای رژیم روضه خوان ها برک دنس می زنند.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
13 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها