ننگ و شرم بر شما باد: آقای زید آبادی، لیلاز و حسین شریعتمداری؛جنایت فجیع طالبان را دیدید!

شبکه خبری سی‌ان‌ان در گزارشی به قلم سه خبرنگار خود نحوه کشته شدن ۲۲ کماندوی افغان هنگام محاصره توسط نیروهای طالبان و حین تسلیم شدن را روایت کرده است.

نویسندگان گزارش روایت خود را با آنچه در یک ویدئو به تصویر کشیده شده اینگونه آغاز می‌کنند: صدایی که فریاد کشان از کماندوها می‌خواهد که تسلیم شوید و پس از آن چند مرد از داخل یک ساختمان بیرون می‌آیند؛ به وضوح مشخص است که آنها مسلح نیستند.

و سپس رگبار گلوله که به سوی این افراد سرازیر می‌شود؛ دست کم دوازده نفر در میان فریاد‌های «الله اکبر» تیرباران می‌شوند.

حالا صحبت های چند اصلاح طلب پیشرو، نظیر احمد زید آبادی شرف اهل قلم و استاد اقتصاد آقای لیلاز را در مورد طالبان بنگرید:

زید آبادی:

می‌‌توانیم امیدوار باشیم که طالبان تقسیم قدرت را بپذیرد اما اگر آنها به فرض امارت خود را احیاء کنند آیا رفتار گذشتۀ خود را تکرار خواهند کرد؟ دقیقاً روشن نیست، اما به نظرم نسبت به قبل کمی معتدل‌تر عمل خواهند کرد.

سعید لیلاز:

طالبان می‌تواند یکی از ابزارهای بسیار نیرومند برای بازی‌های دیپلماتیک ایران در منطقه و جهان باشد. تمام کشورهای جهان در پی تماس‌های جدید دیپلماتیک با طالبان هستند که بتوانند از کارت طالبان برای ترسیم صحنه جدید بین‌المللی در دوران پساترامپ استفاده کنند. ما اما هنوز گیر یک سری کلیشه‌های قدیمی هستیم. مثلا اینکه طالبان حقوق زنان افغانستان را رعایت نمی‌کند. اینکه مساله ما نیست، مساله مردم افغانستان است، بروند خودشان با خودشان حل کنند.

البته صحبت های فوق گزیده هایی از بیانات دوستان اصلاح طلبمان‌ در مورد طالبان می باشد‌.

کیهان شریعتمداری نیز در یادداشتی در روز ۵ تیر ماه تحت عنوان در افغانستان چه خبر است؟ نوشت:

آنچه در رسانه‌های افغانستان و سایر کشور‌های جهان درباره تحولات جاری در این کشور منتشر شده نشان می‌دهد، در این پیشروی‌ها خبری از جنایت‌های هولناک، شبیه جنایات داعش در عراق نیست. طالبان حتی اعلام کرده کاری با شیعیان این کشور هم ندارد (و تا لحظه تنظیم این گزارش نیز خبری درباره جنایت این گروه علیه شیعیان افغان لااقل، مخابره نشده است). طبق این گزارش‌ها، خبری از قتل‌عام غیرنظامیان بی‌گناه و تخریب خانه‌ها هم نیست و آنچه هست، صرفا درگیری با نیرو‌های مسلح دولتی است.

حالا بنده از هواداری امثال ذوالنور، خبرگزاری فارس، صداوسیمای رژیم و… از طالبان صرف نظر می کنم.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها