اعلام همبستگی معترضان هنگ کنگی با کاربران ایرانی در مخالفت با “استعمار چین” در توئیتر

کاربران ایرانی با متهم کردن رژیم چین به “استعمار”و استفاده از هشتگ #China_get_out_of_Iran در رسانه های مختلف اجتماعی توجه معترضین هنگ كنگ را به معامله اقتصادی و نظامی 25 ساله ایران و چین جلب کردند.

freehk_noccp، یکی از شهروندان تایلند در هنگ کنگ، گفتگوی خود را با یکی از معترضین ایرانی با پرس و جو درباره آنچه در ایران رخ داده است شروع کرد. @ h.vahideh از ایران پاسخ داد: ” جزیره ای نفتی در ایران به مدت 25 سال توسط دولت چین خریداری شده است. این نوعی استعمار است.”

توئیت یک فعال هنگ کنگی: “قشم ، جزیره ای در ایران، توسط چین اشغال خواهد شد. بسیاری از ایرانیان شجاع به دنبال کمک بین المللی هستند. بنابراین لطفاً به آنها کمک کنید! آنها هم قربانی استبداد CCP* هستند.

یک معترض هنگ کنگی: “ایرانی ها خواستار متوقف کردن توافق اقتصادی و امنیتی ایران با چین هستند. چین با دیپلماسی خود میخواهد ایران را در دام بدهی گرفتار کند. تجربه هنگ کنگ اثبات کننده این است که CCP هرگز تمایل به عمل به وعده های خود ندارد.

سانی چونگ، فعال و سیاستمدار دانشجویی هنگ کنگ، در پیامی در توئیتر نگرانی ایرانیان معترض به توافق 25 ساله به اشتراک گذاشت و گفت که اوضاع سیاسی در هنگ کنگ ثابت می کند که حزب کمونیست چین هرگز به وعده های خود عمل نمی کند.

فلور چان، یکی دیگر از معترضین هنگ کنگ، به معترضان ایرانی گفت که معترضین هنگ کنگ از آنها پشتیبانی می کنند.

یک فعال هنگ کنگی: “متشکرم. ما در کنار شما ایستاده ایم. استبداد چین می خواهد جهان را به دست بگیرد. جهان آزاد باید یکپارچه در برابر چین بایستد. چین از ایران برو بیرون (#china_Get_out_of_Iran) و تحریم کالاهای چینی (#BoycottChineseProducts) را فراموش نکنید.”

بندیکت راجرز، فعال حقوق بشر در انگلیس و بنیانگذار سازمان دیده بان هنگ کنگ، به روزنامه Epoch Times گفت که معترضین هنگ کنگ منبع الهام بخش همه کسانی هستند که علیه برنامه های توسعه طلبان چین اعتراض می کنند.

وی گفت: “معترضین هنگ کنگ مقاومت، شجاعت و تعهد فوق العاده ای نشان داده اند، عزمی راسخ که هرگز تسلیم نشوید، حتی با وجود اختلافات خارق العاده، و این واقعاً الهام بخش است.”

منبع: www.theepochtimes.com

*Chinese Communist Party= CCP (حزب کمونیست چین)

Sunday, June 16, 2019, file photo, a protester clenches his fist as tens of thousands of protesters march on the streets to stage a protest against the unpopular extradition bill in Hong Kong. AP Photo/Vincent Yu

پینوشت:
– از ایرانیان عرب زبان تقاضا میشود پل ارتباطی براندازان ایران با فعالین مخالف نفوذ جمهوری اسلامی در عراق, لبنان, سوریه و یمن باشند.
– کاربران فارسی زبان: از فعالین افغانستانی حمایت کنید!

به اشتراک بگذارید: