هموطن! درخارج کشور با پلیس درگیر نشو!

صحنه های درگیری ایرانیان خشمگین از ظلم و جنایات رژیم نکبت اسلامی با ماموران پلیس در بریتانیا و فرانسه صحنه های خوبی نبودند. برخلاف حکومتهای دیکتاتوری، در کشورهای آزاد پلیس ابزار سرکوب و اختناق نیست بلکه مجری قانون است. مطابق قانون و مقررات بین المللی حفاظت از سفارتخانه های خارجی امری جاافتاده است. البته تظاهرات در مقابل آنجا آزاد است و حتی تندترین شعارها را هم میتوان داد و پلیس حق جلوگیری ندارد اما حمله به سفارت خانه ولو سفارت حکومت تروریستها باشد مخالف مقررات بین المللی است و پلیس وظیفه دارد مهاجمین را از این کار بازدارد.

هموطنان ما در خارج کشور باید خشم و عصبانیت خود را کنترل کنند و کاری نکنند که ضررش نهایتا متوجه خیزش سراسری مردم داخل ایران شود. ناظران سیاسی، خبرنگاران غربی و حتی مردم عادی در کشورهای اروپایی و امریکایی عمدتا قضاوت هایشان سطحی است. آنها نمی دانند سفارتخانه های جمهوری اسلامی مرکز هدایت عملیات تروریستی است. آنها می بینند که عده ای میخواهند به سفارت کشوری خسارت وارد کنند. همین قضاوت سطحی باعث بهره برداری عناصر نفوذی رژیم در مراکز دانشگاهی غربی شود.

در تظاهرات ایرانیان خارج کشور در سراسر جهان که با شکوه برگزار شد بسیاری از خارجی ها با عقاید مختلف نیز شرکت کردند و عکس مهسا امینی را در دست گرفته بودند. آنها اگر ببینند ما رفتارهای جهان سومی از خود نشان می دهیم رها می کنند و پشت سرشان را هم نگاه نمی کنند. ما در مقطع حساسی از تاریخ هستیم و کشور ما در بحرانی ترین شرایط مرگ و زندگی بسر می برد. باید کمک کنیم تا مردم ایران سربلند بیرون بیایند و کشور خود را پس بگیرند. ما نیاز به پشتیبانی افکار عمومی جهان داریم.

ما باید یاد بگیریم با زبانی با جهان سخن بگوییم که قابل فهم باشد. مثلا جهان حرف ما را در رابطه با داعشی بودن جمهوری اسلامی فهمید که زنان و دختران را بخاطر حجاب بازداشت و شکنجه می کند. موفقیتهای بدست امده روزهای اخیر را با اینگونه رفتارهای احساسی و مخرب خدشه دار نکنیم.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
4 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها