و آنچه از ایران باقی مانده است، همین نوروز و چهارشنبه سوری است؛پس زنده باد نوروز!

چند روز پیش خبر آمد که چرا کردهای ایرانی مراسم پیشواز نوروز را در کردستان پرشکوه برگزار کرده اند و عده ای هم دستگیر شدند! از آنطرف یکی از اوباش عمامه دار همانند مرتضی مطهری تازی اظهار فضل کرده بود که پدران ما جاهل بوده اند و چهارشنبه سوری خرافات است و مثلا شاهد آورده بود که وقتی از روی آتش میپریم و میگوییم زردی من از تو و سرخی تو از من، این جهل و خرافات پدران ما بوده است!

اینکه مفعولان پستوهای حوزه های لواط کاری چهارشنبه سوری را خرافات بدانند اما منتظر مهدی موهوم در ته چاه بنشینند و عروج محمد تازی با الاغ به آسمان هفتم را علم و‌حقیقت بدانند، واقعا وقاحت میخواهد!

من با این گفته ملایان که اجداد ما جاهل و خرافاتی بوده اند، کاملا موافقم! البته به دلایل دیگر. اینکه اجداد ما حالا به زور شمشیر و یا با آغوش باز دین اهریمنی اسلام را پذیرفته اند، اینکه در همین تاریخ معاصر پدران و‌مادران ما خوک کثیفی به نام خمینی را در ماه دیدند و نسلی جاهل و فلاکت زده با حمله به نمادهای مدرنیته و شهرنشینی، خواهان بازگشت به ۱۴۰۰ سال قبل شدند و با دهان های کف کرده شعار خمینی عزیزم بگو‌تا خون بریزم را سر دادند، نهایت جهل و نادانی است.

اینکه هر سال در اربعین حسینی چند ده هزار نفر پای پیاده به زیارت گور حسین تازی میروند، نهایت نادانی و جهالت است. اینکه عده ای با وجود وقایعی چو کشتار زائران کعبه سیاه در دهه شصت و تجاوز به جوانان ایرانی در فرودگاه عربستان، باز برای پر کردن جیب تازیان و خر کردن خود و الله حقیر روانه «مکه» میشوند، نهایت نادانی است.

اینکه در ۲۲ بهمن نسلی سرشکسته و حقیر و نادان برای کشتارهای خلخالی و اعدام های خمینی هورا میکشیدند، نهایت جهالت است و خلاصه اگر بخواهیم این لیست را ادامه دهیم، مثنوی میشود و جز از ماست که بر ماست، حرفی نمی ماند.

برای درک جنونی که همه گیر شد و در ۲۲ بهمن ۵۷ باعث خودکشی جمعی یک ملت شد، فقط کافی است نگاهی به خمینی و سخنان احمقانه اش بیاندازید و از خود بپرسید براستی این پیرمرد عبوس و خونریز چگونه توانست با وعده هایی چو برق مفت و گاز مفت و‌خانه مفت، ملتی را خام خویش کند؟ نگاهی به مثلث بیق و آخوندهای کراواتی پاریس نشین بیاندازید و از خود بپرسید این گوساله های ۵۷ تی حتی علم اقتصاد را «توحیدی» کردند! براستی چه سندی بالاتر از جهل و خرافات یک نسل، وقتی خروجی و عصاره همه خواستن ها و نخواستن هایش بشود خمینی و انقلاب سیاه ۵۷!

از همان روزی که ایران توسط جاهلان خودی و بیگانگان نفوذی به معنای کلمه «اشغال» شد، این حکومت سعی کرد هر چه را که به ایران و ایرانی ربط دارد، از میان ببرد. از عوض کردن پرچم بگیرید تا ممنوع شدن نام های اصیل و توهین و تحقیر نوروز و چهارشنبه سوری و ….

اگر چه در اوایل انقلاب کمونیست های ۱۳ امامی و جوجه چریک های فاحشه صفت و مزدور شوروی و فلسطین و لیبی توانستند ضربات کاری بر پیکره فرهنگی ایران وارد کنند اما با گذشت زمان فرهنگ ایرانی باز توانست بیگانگان خانه زاد را همانند تازیان و مغولان در خود حل کند و همین امروز اگر سری به خانه مسئولان نظام بزنید خواهید دید که سبک زندگیشان بسیار «ایرانی» است و اسلام حتی در خانه مسئولان نظام هم رنگ باخته است.

ایرانی بودن و ایرانی ماندن ما در خاورمیانه مدیون همین نوروز و‌چهارشنبه سوری و یلدا است. اگر امروز زبان فارسی که یادگار رنج فردوسی بزرگ است، مورد هجمه و‌حمله بیگانگان قرار گرفته است، اگر امروز نوروز و‌چهارشنبه سوری تیری شده اند بر چشم ملایان آدم خوار، برای این است که ایرانی بودن و‌ هویت فرهنگی ما ریشه در همین نوروز و‌چهارشنبه سوری دارد.

فرهنگ ایران همیشه غالب است. هیچ ملا و مفتی و چپولی نمیتواند ایرانی بودن ما را از ما بگیرد. ۴۳ سال هر چه خواستند، کردند، اما هرگز نتوانستند آتش زرتشت و خاطره جمشید را در قلب های ما قتل عام کنند.

انسان ایرانی امروز گر چه به فقر و فحشا و فساد کشیده شده است، اما هر چه هست، تغییر افکار نسل جوان خبر از اتفاق های خوبی میدهد که وقوع اش نزدیک است. روزی که شعار اصلاح طلب، اصول گرا، دیگه تمومه ماجرا و رضا شاه، روحت شاد، در ایران پیچید، عده ای خندیدند و عده ای ترسیدند؛ آنها که خندیدند، همانها بودند که بیداری نسل جوان ایرانی را باور کرده اند و آنها که ترسیدند، همانهایی هستند که شاه ایران دهه ها قبل از پیوند شومشان گفت؛ ارتجاع سرخ و سیاه!

آری، نوروز پیروزی پشت کوه ها منتظر است و سرانجام نسل جوان ایرانی روزی را خواهد دید که انقلاب ۵۷ میشود خاطره ای تلخ و عبرت انگیز و به جای پرچم خرچنگ نشان جمهوری اسلامی، بار دیگر درفش کاویانی در این سرزمین برافراشته خواهد شد.

چهرشنبه سوری و نوروز و شاهنامه و زبان فارسی و‌… را پاس بداریم که هر چه داریم، از اینهاست….

به قول فریدون فرخزاد :

یک روزی ملت ما آزاد می‌شود و این روز زیاد دور نیست. فرهنگ همیشه غالب می‌شود بر زور و ستم و قلدری! فرهنگ ایران هزاران سال غالب شده، بر چنگیز مغول غالب شده است. این‌ها چه کسی هستند که فرهنگ ایران بر این‌ها غالب نشود؟!»

به اشتراک بگذارید: