پرسش: کفگیر به ته دیگ خورده, چه پیش خواهد آمد؟

روحانی: سالانه حدود ۴۵۰ هزار میلیارد تومان بودجه برای ادارۀ کشور در خزانه نیاز است و باید به همۀ خدمات هم پاسخ داد. روحانی سپس تصریح کرد که بدون پول یا در اصل درآمدهای ارزی حاصل از فروش نفت نمی‌توان کشور را اداره کرد و اگر پول نفت در میان نباشد باید با استفاده از منابع دیگر نیازهای مالی دولت را تامین نمود. روحانی گفت که “بالاترین درآمد مالیاتی کشور برای سال آینده ۱۵۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است.

  • منظور روحانی از “اگر پول نفت در میان نباشد باید با استفاده از منابع دیگر نیازهای مالی دولت را تامین نمود” کدام منابع است؟
  • منابع خارج از دسترس “دولت” ولی در دسترس “حکومت” کدام هستند که ممکن است در چنین موقعی به داد “رژیم” برسند؟

توضیح اینکه شخصا معتقد نیستم که ورشکستگی دولت مساوی با فروپاشی این رژیم باشه. به نظرم اینهم فقط یکی از متغیر های فراوانی هست که در عمر این رژیم نقش داره.

تازه ترین قدیمی ترین پر رای ترین
پیام رسانی در صورت
monty
سردبیر

یک «کشور» هیچگاه ورشکست نمیشود، یا بهتر بگوییم ورشکستگی اش را اعلام نمیکند.
یک خطای بنیادی اکثر مردم این است که منتظر رویدادی از جنس برخورد یک خودرو با دیوار هستند. آنچه در ایران رخ میدهد زهوار در رفتگی تدریجی مشابه چیزی است که برای یک وانت پیکان چهل سال کار کرده پیش میآید.

mollah
سردبیر

ظاهرا منظور حسن روحانی آماده کردن اذهان مردم است برای اعمال مالیاتهای سخت و کمرشکن.
اینها برای سه چیز دندان تیز کرده اند:
1 اعمال مالیات های بی سابقه
2- برداشت پول های مردم از بانکها (خیلی راحت می توانند بگویند فلان بانک ورشکست شد و یا مدیر بانک پولها را برداشته و فرار کرد!)
3- فروش منابع ملی به کشورهایی نظیر چین و قطر و روسیه

Senobar
مهمان
Senobar

تقریبا نیمی از درآمد جمهوری اسلامی از آستان قدس رضوی و امامزاده های کوچک و بزرگ و حتی صندوق صدقات است که مالیات هم به آنها تعلق نمیگیرد. به نظر من این پول ها زیر نظر مستقیم خامنه ای برای روز مبادا پس انداز شده.. پول مزدوران خارج از کشور را با قاچاق نفت می دادند.. بنابراین هنوز پول هائی هست که نظام برای بقای خودش هزینه کند و منظور روحانی دراختیار گرفتن بخشی از این پولها با ندای غیر مستقیم به رئیسی و خامنه ای ست.

Lighthouse
عضو
Lighthouse

حکومت همیشه می تونه کرنش ذلیلانه و رزیلانه کنه و آخوند جماعت نه در رزلی و نه در ذلیلی چیزی کم نمی آره.
هدف رژیم از سال ۵۷ تا حالا نابودی ایران و ایرانی بوده و همیشه خواهد بود. اگر رژیم بتونه به واسطه تحریم ها زندگی های فرد فرد ایرانی ها را متلاشی کنه چرا که نه. وقتی به هدفش رسید در دقیقه ۹۰ تمام شروط را می پذیره و نرمش قهرمانانه می کنه و توی بوق و کرنا هم می گه ما آمریکا را شکست دادیم و ملت سرشون را می اندازن پایین و می رن خونه و فردا همه فراموش کردند و می ره پی کارش.
۱۰ سال مذاکرات را طول می دن و تا ۱۰ سال دیگه نه ترامپی هست و نه از تاکستان خبری. وقتی آبها از آسیاب افتاد دوباره روز از نو و روزی از نو گروگانگیری و از دیوار ََََسفارتخونه ها بالا رفتن و شر به پا کردن‌ها شروع می ‌‌شه. حالا تا یک ترامپ دیگه بیاد که ممکنه هیچوقت هم نیاد.
ادم هر چیزی را می تونه باور کنه ولی نمی تونه باور کنه یک مشت آخوند به چیزی غیر از پول و نفع شخصی خودشون به