پرونده حوثی های یمن بزودی بسته خواهد شد

جنگ بین عربستان سعودی با تروریستهای حوثی تحت حمایت جمهوری اسلامی از سال ۲۰۱۵ شروع شد و تاکنون ادامه دارد. حوثی ها با وجودی که تحت محاصره هوایی و زمینی و دریایی هستند اما همچنان دربرابر نیروهای نظامی عربستان مقاومت می کنند. البته دود این مقاومت به چشم مردم گرفتار حکومت حوثی ها رفته است و بسیاری از مردم عادی در اثر کمبود غذا و دارو جانشان را از دست داده اند.

تا یکی دو ماه پیش، جنگ بین عربستان و حوثی ها قفل شده بود. نه حملات هوایی عربستان باعث شد حوثی ها به پای میز مذاکره بیایند و نه حملات کور پهپادی تروریستهای حوثی قادر بودند خسارات جدی به عربستان وارد کنند.

اما از یکی دو ماه پیش، گزارشاتی از موفقیت های پی در پی عربستان سعودی منتشر میشود که نشانگر آن است که اتفاق خاصی رخ داده است. حوثی ها که تا دو ماه پیش در حال تصرف شهر مارب بودند اکنون روزانه صدها قربانی میدهند و حتی افراد کلیدی خود مثل حسن ایرلو و احمد الهبیری و تعدادی دیگر از فرماندهانشان را در حملات دقیق هوایی از دست دادند. همچنین در چند حمله هوایی دیگر، انبار مهمات و پهپادهای حوثی ها نیز نابود شد.

تنها چیزی که می توان حدس زد این است که اسرائیل به کمک عربستان آمده که احتمالا بیشتر نقش پشتیبانی اطلاعاتی و مستشاری دارند. اگر چنین گمانی درست باشد قطعا حوثی ها در هفته های پیش رو چاره ای جز تسلیم شدن ندارند و یکی از چنگال های جمهوری اسلامی در منطقه قیچی خواهد شد و همه پول ها و تسلیحاتی که رژیم آخوندها در یمن مصرف کردند هدر خواهد رفت.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها