پیامدهای انتصاب ابراهیم رئیسی

من اگر بجای خامنه ای بودم هرگز اشخاصی مثل ابراهیم رئیسی را در راس قوه مجریه نمی گذاشتم. اتفاقا بهترین گزینه برای حفظ جمهوری اسلامی همان چهره های فریبکار مثل خاتمی، ظریف و همتی و غیره است. کسانی که بلدند جهان را فریب بدهند و در داخل امیدهای واهی ایجاد کنند و کم عقل ها و افراد با ضریب هوشی پایین را جذب کنند. قوه مجریه جایی است که همه کاسه کوزه ها برسر راس آن شکسته میشود و بیعرضگی طرف بزودی اثبات میشود.

یعنی اگر خامنه ای هدفش حفظ نظام بود باید از چهره های فریبکار استفاده میکرد و نه افرادی که مشهور به تندرو هستند و همان حرفهای افراطی خامنه ای را نعل به نعل تکرار می کنند. اصلاح طلبان با دورویی و فریبکاریشان و ایجاد دوقطبی تندرو و میانه رو توانایی این را داشتند که برای سالها عمر این رژیم را طولانی بکنند.

شما ببینید هنوز در اروپا و امریکا این حرفها خریدار دارد مخصوصا دمکراتهای امریکا عاشق اینجور مزخرفات هستند. این همان شیوه موثری بود که تشکیلات لابی رژیم سالها سیاستمداران غربی و رسانه های خارجی را فریب میدادند.

اما خوشبختانه خامنه ای دست به انتحار و خودکشی زد و اشتباهی را مرتکب شد که جمهوری اسلامی را بشدت ضربه پذیرتر خواهد کرد. مهم نیست اینکه خامنه ای به اجبار تن به چنین شیوه ای داده و یا انگیزه شخصی و کیش شخصیتش باعث این کار شده است. آنچه که اهمیت دارد پایان یافتن ماموریت اصلاح طلبان حقه باز و دورویان استمرار طلب می باشد. جمهوری اسلامی بدون اصلاح طلبان هیچ است. خامنه ای تصمیم گرفت تا چهره زمخت و کریه حکومت آخوندی بیشتر عیان شود و از این پس جنایتکاران و قاتلان نمی توانند پشت چهره های فیک پنهان شوند.

تصور کنید از فردا هر مقام اروپایی که به ایران سفر می کند و با یک جنایتکار و قاتل هزاران نفر دست می دهد باید در موقع برگشت پاسخگوی مردم کشورش باشد. سایه بازداشت و محاکمه ابراهیم رئیسی همیشه بر سر دولت منصوب خامنه ای برقرار خواهد ماند و در هر شهری از شهرهای کشورهای آزاد قدم بگذارد تظاهرات اعتراضی بهمراه خواهد داشت.

نکته دیگر این است که ابراهیم رئیسی در بدترین شرایط اقتصادی و سیاسی سکان دار دستگاه اجرایی میشود. حسن روحانی به طور وحشتناک خزانه کشور را خالی کرده و اسکناس بی پشتوانه چاپ کرده، نرخ تورم سه رقمی است، کمبود کالاهای اساسی، کمبود آب و برق و بیکاری و کرونا غوغا می کند. هر روز در گوشه ای از کشور تظاهرات مال باختگان، کارگران، بازنشستگان و معلمان بچشم میخورد. شکاف بین مردم و حکومت آنقدر عمیق شده که تبدیل به نفرت عمومی گردیده است.

بطور قطع و یقین ابراهیم رئیسی زیر بار این همه بحران ها له خواهد شد. اینها اگر کشورداری بلد بودند و چیزی در چنته داشتند تا بحال انجام میدادند. بطور قطع و حتم اوضاع روز به روز وخیم تر خواهد شد. شما انتظار نداشته باشید از یک آخوندی که شش کلاس درس خوانده معجزه اقتصادی کند و اوضاع را سر و سامان بدهد. آخوندها با مغز گنجشکی شان و باورهای خرافی هرگز موفق به اداره ایران با این همه چالش هایش نبوده و نیستند و نخواهند بود.

ما از این اشتباه خامنه ای بشدت خوشحالیم و امیدواریم مسیر اعتراضات مردم بر علیه این حکومت ناکارآمد و فاسد مهیا شود.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
14 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها