پیرامون پیشنهاد ف.م.سخن به شاهزاده رضا پهلوی

در عالم سیاست و فعالیت سیاسی_مطبوعاتی و آن هم در ایران به کمتر کسی می توانید اعتماد کنید و دل ببندید. استاد ف.م.سخن ( فرهاد مشرق زمینی ) از آن گروه فعالان عرصه رسانه است که به دلیل شفاف بودن مواضعش، من در حد توان تمام‌مطالب ایشان را می خوانم و لذت می برم و برخی اوقات نقدهایی هم به مطالبش وارد می کنم.

در خصوص مطلب مورخ ۲۳ خرداد ایشان در سایت خبری گویانیوز با عنوان : یک پیشنهاد نو و قابل انجام به شاهزاده رضاپهلوی؛ به این معنی که شاهزاده و مسعود نقره کار، ابوالفضل محققی، علیرضانوریزاده، امیرطاهری و شهرام همایون! گرد هم بیایند و با هم سخن بگویند؛ باعث حیرت شد. البته استاد سخن نفرمودند که‌بعد از سخن گفتن و یا دورهمی آنها چه اقدامی انجام دهند!

سخن عزیز صرف نظر از ایراد بر اسامی که نام بردید ( به دلایل مختلف ) یک نکته را از همین حالا پیش بینی می کنم که توپخانه دشمن که از قضا رسانه های اصلی ۲۴ ساعته هم به عنوان مجری و خبرنگار و مفسر تحت ید آن ها قرار دارد؛ با شدت بیشتری آتش را بروی شاهزاده خواهند گشود ( که چرا سهم ما را در نظر نگرفتی!).

سخن عزیز ما با دو جمهوری اسلامی طرفیم: یکی داخل مرز و دیگری خارج مرز. جمهوری اسلامی برای کاهش هزینه و دردسر؛ از دو دهه پیش اقدام به اعزام نیروهای خود تحت عنوان روزنامه نگار، فعال سیاسی، مزدور و … به خارج مرزها نمود تا بجای مبارزه مستقیم با اپوزسیون؛ میدان جنگ را به خود ان ها واگذار کند.از قضا در تنها زمینه ای هم که درطول ۴۳ سال خوب عمل کرده؛ همین مورد بوده است. به نحوی که ضمن جلوگیری از اتحاد آنها، باعث شده است که کشورهای غربی هم اپوزسیون ما را جدی نگیرد. من تصور می کنم بارزترین امتیازی که کنفرانس ۱۳ خرداد شاهزاده رضاپهلوی داشت؛ شفاف شدن برخی چهره های وسط باز و عوامل جمهوری اسلامی در خارج مرزها بود. حتی یکی از آن ها که از نام بردنش معذورم و از قضا تصورم این بود در صف مبارزه با رژیم قرار دارد به شکل مرموزی به سکوت در آمده و هیچگونه موضع مشخصی در مورد کنفرانس شاهزاده انجام‌نداد.

اما فارغ از مطالب فوق، اگر نظر مرا بخواهید از شاهزاده تقاضا می کنم که بلافاصله کنفرانس دیگری را ترتیب داده و با اسم بردن از آنهایی که خود مشکل هستند؛ عرصه مبارزه با جمهوری اسلامی را حداقل به مدت یک سال به آنها واگذار کند تا در میدان عمل خود را به مردم خسته ایران ثابت کنند. و از آنها بخواهد که بطور شفاف راهکارهای خود را برای ساقط کردن جمهوری اسلامی برای مردم مشخص کنند. آنوقت ما می دانیم که چگونه جواب این مردان بی عمل را بدهیم.

به اشتراک بگذارید: