چرا فکر می کنید رژیم باهوش است؟

خیلی از مردم عادی خیال می کنند که همه مسئولین حکومت آخوندی هر کدام برای خودشان چرچیل هستند و قادرند چنان طرحهای پیچیده برای ماندگاری نظام مقدس شان بکشند که عقل جن هم به آن نمی رسد . چنین افرادی خیال می کنند بخاطر آن هوش و مهارت خارق العاده آخوندهاست که عمر حکومت  جمهوری اسلامی ۴۳ سال طول کشیده است.

این نحوه استدلال، ایراد اساسی دارد. دلیل بقای این حکومت بخاطر مهارت و تیزهوشی رهبران آن نیست. استمرار این حکومت دلایلی دارد که هیچیک از آنها مطلقا ربطی به زرنگی رهبران و مسولین حکومت ندارد.

اگر واقعا افراد این رژیم باهوش بودند و از عقل خود می توانستند استفاده کنند ما شاهد این همه شلختگی، بی نظمی، ندانم کاری، ورشکستگی، ناکامی، تحقیر و اضمحلال نبودیم. هرگوشه کار اینها را نگاه می کنی اثری از منطق، عقلانیت، مدیریت و کارایی نمی بینید.

اینها هیئتی بار آمده اند و همانطور هم زندگی می کنند.

نمی دانم تا بحال هئیت های مذهبی رفته اید؟ جلوه های ویژه منحصر بفردی دارند. مخصوصا وقتی می خواهند شام بدهند. یک سفره پهن می کنند از این اتاق تا چند اتاق آنطرفتر. بعد چند نفر می روند وسط سفره می ایستند. حالا تصور کن طرف جورابش هم بوی عرق میده. بعد یکی صدا میزنه: حاج عباس برنج، برنج!

اون یکی از ته راهرو داد میزنه: عباس آقا اینجا قاشق! 

اون یکی در حالی که تند تند چندتا پارچ دوغ را وسط سفره میزاره داد میزنه: اصغر مگه کوری لیوان چرا نذاشتی؟!

بعد می بینی یک اتاق دوغ نذاشتند، اتاقی دیگر ته دیگ بوده اما خورشت کم آمده، جایی دیگر دیس پلو آوردند اما ملت بدون قاشق غذا خوردند. خلاصه خر تو خری است تماشایی.

مدیریت هیئتی یعنی مدیریت یلخی، یعنی باری به هر جهت، یعنی فاقد هرگونه طرح و برنامه.

حالا شما نمونه های اینگونه شلختگی را در یکایک اقدامات این حکومت آخوندی می توانید ببینید. یکنفر را گذاشته اند رئیس تشریفات ریاست جمهوری که در سفرهای خارجی بتواند با کارمندان کشور میزبان هماهنگی کند تا همه چیز مطابق پروتکل های تشریفاتی پیش برود.

خب، بدیهی ترین ویژگی چنین شخصی بلد بودن زبان انگلیسی است. نه کسی که فرق بیا و برو در انگلیسی را نمی داند و تا بحال پایش به خارج کشور نخورده جز زیارت عتبات عالیات!

چطور میتوان پذیرفت حکومتی که اینقدر فشل و بیعرضه و بی برنامه است، قادر است مثلا نقشه های پیچیده آنچنانی علیه مخالفان و براندازانش طراحی و اجرا کند؟ این حکومت فکر کردن در ذاتش نیست. اینها هرر را از برر تشخیص نمی دهند.

این حکومت توخالی تر از تصور همه ماست. فقط کافی است بدانید اینها آخوندند. آخوند یعنی تعطیلی عقل و منطق.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
11 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها