چرا مردم برای زدن واکسن به ارمنستان می روند؟

واکنش مردم ایران به ناکارآمدی حکومت آخوندها در تامین واکسن کرونا و مسافرتشان به ارمنستان و زدن واکسن در ازای پرداخت پول می تواند درس عبرتی برای جامعه شناسان و تحلیل گران سیاسی باشد.

ببینید جمهوری اسلامی تنها حکومت در جهان است که برای تامین واکسن کرونا برای شهروندانش این همه مانع می تراشد و این همه دروغ و کلک می زند. مردم ایران ناکارآمدی و بی لیاقتی این حکومت را بارها و بارها دیده اند و به دروغ بودن و بی پایه و اساس بودن حرفهای مسولین آن پی برده اند و فهمیده اند که از این حکومت آبی گرم نخواهد شد.

شهروند ایرانی بجای اینکه مثل بقیه مردم جهان با عزت و احترام در کشور خود واکسن مجانی دریافت کنند، چون بی عرضگی این حکومت را می بینند مجبور شده اند به ارمنستان یعنی یکی از فقیرترین کشورهای همسایه سفر کنند و آنجا با پرداخت پول واکسن بزنند.

مضافا همین شهروند مجبور است برای هربار خروج از کشور، ۴۰۰ الی ۵۰۰ هزارتومان عوارض خروج به همین حکومت نالایق پرداخت کنند که اجازه دهد خدماتی که وظیف اش بود را کشور دیگری ارائه دهد!

تا زمانی که شهروند ایرانی ، حکومت را پاسخگو نمی داند و سعی می کند خودش گلیمش را از آب بیرون بکشد، وضع همین است و هر روز بدتر هم خواهد شد. مردم باید مطالبه گر از دولت و حکومت باشند. باید دولتها را مجبور کنند نوکری آنان را بکنند و نه نقش ارباب و ولی و ولایت را ایفا کنند.

در کشورهای غربی، دولتها فهمیده اند که اگر با ارائه خدمات مردم را راضی نکنند بزودی از قدرت کنار زده میشوند اما در جوامع عقب مانده اسلامی، دولتها می دانند که رضایت مردم در ادامه حکومتشان بی تاثیر است و لذا هر غلطی میخواهند می کنند. آخوندها آنچنان ایران را نابود کرده اند که هرکس که کوچکترین امکانات و فرصتی برای مهاجرت داشته، از کشور خارج شده و آنهایی هم که مانده اند هریک سعی می کنند گلیم خود را از آب بیرون بکشند. آن کسی که توانایی مالی بیشتری دارد کمتر فشار گرانی و کمبودها را تحمل می کند. اگر حکومت برق را قطع کند، او می رود و یک موتور برق برای تامین روشنایی منزل یا مغازه خود تهیه می کند.

تا زمانی که مردم حکومت را نوکر خودشان نکنند، نه دمکراسی را خواهند دید و نه عدالت و پیشرفت و آزادی را.

 

 

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
4 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها