چرا گروسی قهر کرد؟

گروسی را دعوت کرده اند بیاید ایران تا درباره برنامه بازیدهای بازرسان این سازمان با مقامات جمهوری اسلامی مذاکره کند.

زمانی که گروسی به تهران رسید پرسید: خب، از کی باید بازدیدهامان را شروع کنیم؟

گفتند: حالا یه خورده استراحت کن، از فردا می توانی کارت را شروع کنی. البته بغیر از مراکز هسته ای و نظامی و غنی سازی از بقیه جاهای دیدنی ایران می توانی بازدید کنی مثل منار جنبان اصفهان، بازار فرش تهران، بازار ماهی فروشان رشت و انزلی، هم دیدنی است و هم قیمتهاش خوبه.

گروسی ابتدا ناراحت شد اما با خودش فکر کرد همین بازدیدها هم بهتر از هیچی است. شاید از توش یه چیزی دربیاد. خلاصه قبول کرد و گفت: باشه، از فردا شروع می کنیم.

به او گفتند: این هفته که نمیشه چون رحلت حضرت باقر است، هفته بعد هم کلا همه جا تعطیله چون شهادت امام صادق است، هفته بعدش هم اون ایام فاطمیه است و بعدش هم میخوره به محرم و صفر که کلا هیچ کاری نمیشه کرد. بعد از آن هم دهه فجر است و سرمان شلوغ است چون میهمان های خارجی از یمن و کنیا و بنگلادش داریم. بعدش هم یک ماه رمضان است که همه جا تعطیله. حالا بقیه امام ها هم این وسط مسط ها رحلت می کنند که باید برای آنها هم مجلس ختم بگیریم.

حالا شما برگرد اروپا تا ما ببینیم لابلای این مراسم جا باز میشه یا کسی کنسل میکنه، خبرت می کنیم ولی مطمئن باش برای مراسم رونمایی از بمب اتم صلح آمیز اسلامی دعوتت می کنیم.

اینطوری بود که جناب رافائل گروسی قهر کرد و سوار هواپیما شد و رفت.

به اشتراک بگذارید: