چه خیانتی بزرگتر از داشتن نقش کلیدی در فاجعه ۵۷ ؟

امروز مراسم خاکسپاری ابوالحسن بنی صدر بصورت زنده از ایران اینترنشنال پخش می شد و عده ای از فسیل های کج فکر در مدح بنی صدر سخنان گزافی به زبان آوردند که اگر کسی خودش شاهد اتفاقات و رویدادهای انقلاب ۵۷ نبود خیال میکرد بنی صدر در رده امیرکبیر یا فروغی یا هویدا بوده که خدمات شان در تاریخ ثبت است.

متاسفانه هنوز در روی همان پاشنه میگردد و باقیمانده های نسل انقلاب کرده دارند بوقلیمون را رنگ می کنند تا بجای طاووس به ملت قالب کنند.

اگر می خواهید بدانید بنی صدر به ایران خدمت کرد یا خیانت، بهتر است جایگاه ویرانگر انقلاب ۵۷ در تاریخ ایران را درک کنیم. در کل تاریخ ایران سه فاجعه رخ داد که ایران را به خاکستر سیاه نشاند: حمله اعراب و اشغال ایران، حمله مغول و انقلاب ۵۷.

بدون شک فاجعه ۵۷ از حمله اعراب و تهاجم مغول ها ویرانگرتر است زیرا دقیقا در مقطعی از زمان رخ داد که ایران همه مقدمات پیشرفت و ترقی را مهیا کرده بود. ضمن آنکه کشتاری که لشگر اسلام و یا مغول ها کردند قطعا کمتر از کشتار در این چهار دهه رژیم آخوندهاست. مگر جمعیت ایران در زمان حمله مغول ها چقدر بوده؟ احتمالا کل جمعیت سرزمین پهناور ایران کمتر از یک میلیون نفر بوده. مثلا نیشابور که از شهرهای بزرگ آن دوره بوده کمتر از ۱۰۰ هزارنفر جمعیت داشته است. با همین مقیاس شما جمعیت ایران در ۱۴۰۰ سال پیش را میتوانید حدس بزنید.

بخاطر همین است که میتوان گفت، لشگر وحشی اعراب و مغولها هرچقدر هم ایرانی کشته باشند اندازه جمهوری اسلامی نکشته اند. اینها فقط در یک مورد چند هزار زندانی را اعدام کردند. بیش از ۱۵۰۰ نفر را ظرف کمتر از سه روز با تیراندازی مستقیم کشتند. میلیون ها ایرانی را آواره کردند و هزاران نفر را در زندان ها کشتند و نیم میلیون بی گناه در سوریه و عراق و لبنان و یمن به قتل رساندند.

حالا شما ببینید بنی صدر در بروز فاجعه ۵۷ نقش کلیدی داشته یا کاره ای نبوده؟

کسانی که آن دوره را درک کرده اند بخوبی می دانند که مثلث بنی صدر، یزدی، قطب زاده و در کنارشان بازرگان و سحابی و غیره همه کاره بودند و بدون آنها اصلا خمینی محال بود مطرح شود و تبدیل به یک رهبر بلامنازع گردد. بنی صدر و یزدی هرگز و هرگز از گذشته خود و نقش فاجعه بار خود در نابودی ایران اظهار تاسف و پشیمانی نکردند و از مردم ایران بخاطر خریتی که مرتکب شدند عذرخواهی نکردند.

شما ببینید افرادی که در بروز انقلاب ۵۷ حتی نقش کلیدی نداشتند، مثلا شاعر بودند یا نویسنده یا هنرمند، اینها آمدند و از مشارکت خود در خودکشی جمعی ۵۷ اظهار پشیمانی کردند اما بنی صدر همچنان اصرار داشتند مرغ یک پا دارد و انقلاب اسلامی و اسلام بهترین مسیر برای استقلال و آزادی ایران است!

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
4 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها