چه شده است که خامنه ای جنایتکار ماستهایش را کیسه کرده است!؟

فیلم ۱۰ دقیقه ای که خامنه ای به مناسبت خیزش مردم خوزستان منتشر کرده است با سخنرانی های معمول او در زمان های مشابه اینبار کمی فرق دارد. برای درک این موضوع که چرا خامنه ای اینبار ماست هایش را کیسه کرده است بهتر است سری به حافظه تاریخی در اینترنت بزنیم و ببینیم خامنه ای چه صحبت هایی را در مواقعی که نظام با اعتراضات مردم روبرو بوده است، کرده است.

قیام حاشیه نشینان مشهد؛ مثل علف هرز اینها را درو کنید!

حجت الاسلام خامنه‌ای چند روز پس از اعتراضات اوایل دهه هفتاد استان خراسان، همزمان که مردم مشهد را “پاک و شریف” خواند و اشاره ای هم به نفوذ اشرار چاقوکش در میان معترضان کرد و گفت :

دستگاه‌های انتظامی باید با اینها برخورد کنند. مثل علف هرزه، باید این‌ها را بکَنند و درو کنند و دور بیندازند… هدایت به وسیله ضدّانقلاب معدود، مخفی و نقابدار است… ممکن است بهانه‌اش را یک روز در برخورد با شهرداری پیدا کنند، یک روز در راهبندان فلان خیابان پیدا کنند و یک روز در یک چیز بیخودِ دیگر.”

چند سال پس از اعتراضات مشهد و اسلامشهر، واقعه حمله به کوی دانشگاه اتفاق می افتد و خامنه ای چنین میگوید :

اگر عکس مرا هم آتش زدند و یا پاره کردند، باید سکوت کنید.دشمنان اصلی ما در سازمانهای جاسوسی، طرّاحان این قضایا هستند… این عناصر داخلىِ حقیر، این عناصر سیاسىِ مطرود و منفور، که ملت اینها را مثل دندان فاسدی بیرون آورد… عناصر خدمتگزار و سربازان مخلص و بدون نام و نشان جمهوری اسلامی، اطلاعات را کسب می‌کنند و می‌فهمند که چه کسی در کجاست و چه‌کار می‌کند.”

پس از افشا شدن قتل های زنجیره ای ، قاتل درباره مقتولین چنین گفت:

مرحوم فروهر، قبل از انقلاب دوست ما بود؛ اوّلِ انقلاب همکار ما بود. بعد از پدید آمدن این فتنه‌های سال شصت دشمن ما شد، اما دشمن بی‌خطر و بی‌ضرر.”

“بعضی از این دو، سه نفر نویسنده‌ای ( اشاره به زنده یادان پوینده و مختاری است) هم که متأسفانه در این حادثه کشته شدند، اسمشان را بنده هم نشنیده بودم… من آدمی نیستم که یک نویسنده و روشنفکر معروفی در کشور باشد و او را نشناسم… بعضیهایشان را هم که اسمهایشان را شنیده بودم، جزو روشنفکران درجه یک این کشور نبودند.

۱۰ سال پس از حمله به کوی دانشگاه و اشک های تمساح خامنه ای، اینبار در وقایع جنبش سبز در سال ۸۸ قاتل ایران و ایرانی مظلومیتش را با این جملات به نمایش میگذارد:

جان ناقابل، جسم ناقص و اندک آبرو….

چند روز بعد از خواندن خطبه خون آن جسم ناقص، اوباش سپاهی و بسیجی ندا آقا سلطان را در وسط خیابان کشتند و عده ای هم پس از شکنجه و تجاوز با شیشه نوشابه در «کهریزک» فدای همان جسم ناقص شدند.

در دی ماه ۹۶ که نقطه عطف مبارزات مردم ایران در تاریخ معاصر است خامنه ای که از شنیدن شعارهایی چو «رضا شاه روحت شد» و «اصلاح طلب، اصول گرا دیگه تمومه ماجرا شوکه شده بود، چنین گفت :

نقشه مربوط به آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها است. پول برای یکی از این دولت‌های خرپول اطراف خلیج فارس است. پادویی‌اش هم مربوط به سازمان آدمکش منافقین بود.”

سوزش خامنه ای ابله از مردم در حدی بود که یادش رفت سازمان مجاهدین خلقی که دیگر همانند دهه ۶۰ بروبیایی ندارد و در میان نسل جوان نفوذی در حد صفر دارد و خودش دشمن شاه و رضا شاه است و از حیث اسلامی بودن و پهلوی ستیزی چیزی از جمهوری اسلامی کم ندارد، دلیلی ندارد که بیاید رضا شاه را تکریم کند.

نکته طنز ماجرا این است که شعار رضا شاه روحت شاد چنان فشار به ۵۷ تی های ساکن و خارج از قدرت آورده بود که طرفداران مجاهدین هم این شعار را منتسب به خود سپاه کردند و با استناد به یک جمله احمقانه قالیباف که گفته بود میخواهد «رضا شاه اسلامی» باشد،شعار مردم را سعی کردند لجن مالی کنند چون این شعار نفی کامل انقلاب اسلامی از صدر تا ذیل آن است.

یکی باید به این تک سلولی های ۵۷ تی _ به ویژه سردار دزد قالیباف_ یادآوری کند تکریم و تمجید رضا شاه به دلیل ضد آخوند بودن و ضد اسلام بودن او است؛ اگر کسی اسلامی و مسلمان باشد، رضا شاه بودن او معنایی ندارد!

جریان مجاهدین یک جریان مرده است که عضوگیری جدیدی ندارد. مغزهای متفکر این گروه در سال ۶۷ در زندانها ناجوانمردانه به قتل رسیدند و پس از اجرای عملیات فروغ جاویدان در زمان جنگ ایران و عراق، این گروه در اذهان نسل جوان جز یک اسم کهنه هیچ چیز نیستند اما جمهوری اسلامی که خودش حرم «رضا» تازی را بمبگذاری کرد و گردن مجاهدین انداخت خیلی دوست دارد مجاهدین را بزرگنمایی کند و با چسباندن مردم معترض به آنها، مردم معترض را لجن مال کند؛ اما زهی خیال باطل، چنان این نسل جدید و اسلام ستیز از اسلام اهریمنی و قرآن و دین و مذهب عبور کرده است که چسباندن آنها به یک گروهی که هنوز هم در قلب اروپا لچک بر سر دارند، جز مایه خنده چیزی نیست.

نمونه جدید این اتهام زنی ها را هم همین چند روز پیش دیدیم که پرستوی صادراتی نظام به نام الاهه بی شرف پور هیکس از قلب آمریکا اطلاع داد که مردم معترض اعضای مسلح سازمان مجاهدین بودند و چه جالب که فردایش سایت های سپاه هم همین خبر را بولد کردند.

پس از کشتار آبان ماه ۹۸ که اعتراضات در پی گران شدن بنزین به اعتراضاتی سراسری و ضد نظام تبدیل شده بود، خامنه ای اینبار چنین درافشانی کرد:

معمولاً اشرار، کینه‌ورزان، انسان‌های ناباب وارد میدان می‌شوند، گاهی بعضی از جوان‌ها هم از روی هیجان با اینها همراهی می‌کنند.۲

۹ روز پس از قیام خوزستان که در اعتراض به بی آبی و بی کفایتی مسئولان جمهوری اسلامی است، خامنه ای اینبار چنین میگوید :

مردم ناراحتی خود را بروز دادند اما هیچ گله‌ای از آنها نمی‌توان داشت چراکه مسئله آب آن‌هم در آن آب‌ و هوای گرم خوزستان مسئله کوچکی نیست.”

او عین حال نسبت به “توطئه‌های دشمن” هشدار داده و گفته “مراقبت شود که بهانه‌ای به دست آن داده نشود.”

این آخرین پیام خامنه ای که در آن لحن تندی تقریبا دیده نمیشود نشان از سر درون دارد. تحریم سراسری مردم و عدم شرکت اکثریت در انتخابات ۱۴۰۰ باعث شده است خامنه ای بفهمد نظام پایگاه سنتی طرفداران خود را هم از دست داده است. در کنار اینها اینبار بر خلاف اعتراضات گذشته موضوع دموکراسی و آزادی مطبوعات و گرانی تخم مرغ و بنزین نیست و کمبود آب که مایع حیاتی است را نمیشود فقط با گلوله پاسخ داد.

او اینبار هم در برابر ملت کوتاه نیامده است اما اینبار او خوب میداند شرایط جامعه شدیدا تغییر کرده است و‌کوچکترین اشتباه میتواند کبریتی باشد بر انبار باروت! در ضمن فراموش نکنیم در جایی که اعتراضات به بی آبی شروع شده است، عشایر عرب اکثرا اسلحه دارند و این کار را کمی برای سرکوب آسان سخت تر میکند. تحریم سراسری انتخابات و رادیکال تر شدن شعارهای مردم باعث شده است خامنه ای اینبار چاله گند دهانش را کمی کنترل کند. روح کینه جوی او مصلحت دیده است که فعلا از به کار بردن کلمات تحریک آمیز دوری کند اما کیست که نداند رهبر حقیر و کینه جوی هیچ اعتراضی را بدون خونریزی پایان نبخشیده است.

مراحل فروپاشی نظام روز به روز کامل تر میشود و باید ببینیم رژیم زاده بحران آیا اینبار هم میتواند از ابر بحران بی آبی برای چند صباحی دیگر عبور کند یا خیر!؟

منبع جمع آوری سخنان خامنه ای :

https://www.bbc.com/persian/iran-features-57941545
به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها