کاربرگ خود ارزیابی عفاف و حجاب یا لگد مال کردن شخصیت زنان

حتما در مورد نهادهای مذهبی و تبلیغی جمهوری اسلامی که بخش زیادی از بودجه کشور را می بلعند شنیده اید. مثلا یک ستاد داریم بنام‌ استهلال که سالی دو روز تشکیل و با صرف هزینه زیاد اقدام به اعلام رویت ماه و اعلان مجدد به دفتر خامنه ای می کند و اگر ایشان صلاح دید شروع ماه رمضان و یا عید فطر را اعلام می کند.  از این نهادها بسیارند مثل سازمان تبلیغات اسلامی؛ بنیاد حکمت و … و اکثر آنها هم واقعا مشخص نیست که وظیفه دقیقشان چیست؟ و با توجه به اینکه نظارت هم نمی شوند؛ بودجه تخصیصی آنها بالتبع هدر می رود. تصور کنید که بسیاری از مناطق مانند خوزستان و سیستان با مشکلات کمبود فضای استاندارد آموزشی و مشکلات بهداشتی و یا مشکلات زیست محیطی روبرو هستند.
یکی از این نهادهای بی خاصیت ستاد امر به معروف و نهی از منکر است. این ستاد که رئیس فعلی آن کاظم صدیقی امام جمعه متملق تهران است اخیرا اقدام به تهیه فرمی به عنوان “کاربرگ خودارزیابی عفاف و حجاب” در دو صفحه نموده که بطور کلی نوعی توهین به شخصیت کارمندان سازمان های دولتی و بویژه بانوان گرانقدر است. درصفحه نخست کاربرگ موسوم مشاهده می کنید که مدیران باید نسبت به تکمیل وضعیت لباس کارمندان با جزییات اقدام کنند.

واقعا کدام حکومت را غیر از طالبان سراغ دارید که دغدغه ذهنی آن رنگ لباس و مانتو و ناخن و جواهرات خانم ها باشد؟ جالب اینکه اگربه صفحه دوم این کاربرگ نگاه کنید؛ دوره های آموزشی عفاف و حجاب نیز در آن درج شده. احتمالا علاوه بر بودجه هایی که این نهاد به کیسه می ریزد، پول زیادی را هم بابت سمینار و کلاس و توجیح از سازمان ها دریافت می کند.

مدیران مسئول کارمندان موطفند در بازه هایی این کاربرگ ها را تکمیل و به ادارات حراست بفرستند. یعنی دقیقا بعد از چهل سال کشمکش دوباره داریم رسما به دوره سیاه دهه ۶۰ بر می گردیم که مردم در خیابان ها و ادارات مورد اذیت و آزار مشتی خشک مغز  قرار می گرفتند. در صفحه دوم ملاحظه می کنید ستاد مزبور حتی به فضای اتاق کارمندان و همجنس بودن منشی های مدیران! نیز ورود کرده است و طرفه آنکه به گفتار کلامی بین خانم ها و آقایان نیز جدولی اختصاص داده است. با این سیر قهقرایی فقط باید تاسف خورد به حال ماله کشان و مزدوران جمهوری اسلامی . باید سنگ اندازان اتحاد مردمی را مورد سرزنش قرار داد که چرا نمی خواهند مردم  از شر این اهریمن نجات یابند. و واقعا باید شرم فرستاد برکسانی که از جمهوری اسلامی چهره نرمال نزد افکار عمومی غرب ارائه می دهند. در خاتمه لازم می دانم به بوقچی های مخالف جمهوری اسلامی  یادآوری کنم. باور بفرمایید تحریم بسیار اندک تر از آنچه در آیینه ذهن شماست بر مشکلات کشور اثر دارد. مشکل عمده کشور ما فساد ساختاری حاکم و وجود نهادهای عریض و طویل و غیرپاسخگو و بی خاصیت نظیر همین ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر است.


توضیح : کاریکاتور از توکا نیستانی_ایران وایر

به اشتراک بگذارید: