کلاهبرداری تسلیحاتی روسیه

یادتان هست چند سال پیش جمهوری اسلامی برای خرید سامانه ضدهوایی اس – ۳۰۰ چه بساط تبلیغاتی راه انداخته بود غافل از اینکه این تجهیزات الکی است و کارایی ندارد؟

جالب این بود که حتی بر سر تحویل دادن این اسباب بازی ها، روسها پول را از آخوندا گرفته و دبه کرده بودند بطوریکه کار به شکایت و گیس و گیس کشی رسید و نهایتا روسها بخشهایی از اس -۳۰۰ را دادند.

از زمان تحویل ضدهوایی اس -۳۰۰ بارها هواپیماهای ناشناس وارد هوای ایران شده و مکانهای حساسی را زده و رفته اند بدون اینکه توسط سامانه اس -۳۰۰ شناسایی و رهگیری شوند.

روسها برای اینکه پاسخی برای ناکارآمدی آت و آشغالهایشان داشته باشند ادعا کردند موارد نقص و کمبودهای اس-۳۰۰ را در مدل ارتقاء یافته آن یعنی اس -۴۰۰ رفع کرده اند و الان با این تجهیزات قادرند هر پرنده ای را تا شعاع ۴۰۰ کیلومتری رهگیری کنند.

حملات مکرر هواپیماهای اسرائیلی به مواضع تروریستها در سوریه، جایی که روسها در آنجا پایگاه نظامی دارند بدون هیچ دردسری از سوی تجهیزات اس -۴۰۰ های روسی صورت میگرفت و تصور همگی ما این بود که بین روسیه و اسرائیل توافقاتی صورت گرفته است اما جنگ اوکراین و روسیه واقعیت دیگری را برای ما روشن کرد.

در چند روز پیش دو هلی کوپتر ارتش اوکراین وارد حریم هوایی روسیه شد و یک انبار سوخت را در خاک روسیه به آتش کشید بدون اینکه تجهیزات اس -۴۰۰ روسیه آنها را شناسایی بکنند. دقت کنید که هلی کوپتر هرچند میتواند در ارتفاع پایین از گزند رادارها در امان باشد اما بدلیل سرعت پایین بسیاری از سیستم های راداری کنونی انواع و اقسام پهپادها و هلی کوپترها را تشخیص میدهند به غیر از اس -۴۰۰ های روسی!!

تصویر بالا مربوط به انهدام بخشی از تجهیزات اس -۴۰۰ روسها توسط اوکراینی هاست.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها