گزارش مهم روزنامه اسرائیلی از نوار جلسه فخری زاده که اسرائیل به آمریکا داد

روزنامه اسرائیلی Yedioth Ahronoth امروز یک گزارش منتشر کرد که بر مبنای آن اسرائیل از یکی از همکاران فخری زاده نوار جلسه ای را دریافت کرده بود که در آن در مورد جزییات برنامه سلاح هسته ای ایران صحبت میشود.

در این صحبتها فخری زاده میگوید: «آنها (مقامات عالی رتبه نظام) از من پنج کلاهک (هسته ای) میخواهند، ولی دولت بودجه کافی نمیدهد و نمیگذارد من درست کار کنم».

در سال ۲۰۰۸ نخست وزیر وقت اسرائیل (اولمرت) در یک ملاقات با رئیس جمهور وقت آمریکا (بوش پسر) زمانی که با بی میلی او برای مقابله با برنامه هسته ای ایران مواجه میشود ابتدا اصرار میکند که همه «نامحرمها» (حتی مشاور امنیت ملی آمریکا !) از اتاق خارج شوند، از بوش قول میگیرد که با هیچکس (حتی رئیس سیا !) در این مورد حرف نزند، و سپس این نوار را پخش میکند و ترجمه اش را به بوش میدهد.

به این ترتیب اسرائیل موفق میشود موافقت بوش را برای یک سری عملیات مخفی علیه برنامه هسته ای ایران جلب کند.

در حاشیه: آنچه از نظر من در این گزارش با اهمیت تر از صحبتهای فخری زاده در مورد سلاح هسته ای است ابراز مخالفت کاتگوریک آمریکا با حمله نظامی به تاسیسات هسته ای ایران است.
به این ترتیب ثابت میشود که تمام تهدیدات آمریکا تحت عنوان « همه گزینه ها روی میز هستند» ـ همانطور که ما میدانستیم و آخوندها بو کشیده بودند ـ «کشک» بودند.
این هنوز هم تغییر نکرده است، اگر آخوندها مصمم به سوی بمب بروند باز هم آمریکا وارد جنگ نخواهد شد. این ثابت میکند که اتحاد اسرائیل و اعراب ضروری بود و آنها باید هر چه زودتر خودشان را از این «چرخ پنجم درشکه» خلاص کنند…

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
6 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها