یک یادآوری کوچک به شهبانو فرح پهلوی که اگر شهبانو هم نبودند یک بانوی فرهنگی و فرهیخته قابل احترام هستند

شهبانوی نازنین، خانم فرح پهلوی، خدمات شما به فرهنگ ایران از ذهن هیچ ایرانی میهن پرستی هرگز پاک نخواهد شد و پس از مرگ شما هم تا ابد مردم مهربان ایران قدردان زحمات شما در رابطه با فرهنگ ایران خواهند بود اما اگر ما بعد فرهنگی شما را کنار بگذاریم، در عرصه سیاست شما هم کم اشتباه در دوران پادشاهی شاهنشاه فقید نداشتید و تکرار دوباره اش هم دردی را دوا نمیکند، پس از گذشته میگذریم و به آینده میپردازیم!

در وبسایت ها امروز خواندیم که :

شهبانو فرح پهلوی، در پیامی با مردم خوزستان ابراز همدلی کرد و از نیروهای انتظامی، پاسداران و بسیجیان خواست تا در برابر مردم از خشونت و شلیک گلوله پرهیز کنند.

در بخشی از این پیام خطاب به مردم خوزستان آمده است: «می‌دانم چه شرایط تلخ و ناگواری است. ایستادگی شما را برای رسیدن به خواسته‌های بر حق خودتان ستایش و پیروزی شما را در ادامه این راه آرزو می‌کنم و امیدوارم برای اینکه بهانه‌ای به دست گردانندگان امور نیفتد، تا آنجا که ممکن است از خشونت در برابر نیروهای حکومتی پرهیز کنید.

در مورد این بخش از صحبت های شما لازم است که نقبی به گذشته بزنیم و به سال ۸۸ برگردیم تا ببینید ما با چه جانورانی طرف هستیم!

تظاهرات “سکوت”

جمعیت معترض، بعد از آن در خیابان های مرکزی شهر جمع شده بودند که درخواست میرحسین موسوی و مهدی کروبی برای دریافت مجوز راهپیمایی اعتراضی بی پاسخ مانده بود. اما مردم زیادی به خیابان ها رفتند و رهبران اصلاح طلب گفتند که برای از کنترل خارج نشدن وضعیت، به میان مردم خواهند رفت. در میان جمعیت، میرحسین موسوی خواستار برگزاری مجدد انتخابات شد و افزود که برای دفاع از “حق مردم” و پرداخت هر هزینه ای آماده است. یکی از مهمترین جنبه های راهپیمایی ۲۵ خرداد، که به طور گسترده مورد توجه رسانه های جهانی فرار گرفت، آن بود که شرکت کنندگان در آن، در اغلب اوقات کاملا ساکت بودند و هیچ گونه شعاری نمی دادند. پدیده ای که در مقایسه با حال و هوای حرکت های اعتراضی دیگر نقاط جهان، نوظهور بود.

معترضانی که کشته شدند

اما اخبار مربوط به این اعتراض مسالمت آمیز، در حوالی عصر با گزارش های به کلی متفاوتی همراه شد.

در عصر روز ۲۵ خرداد، در حالی که خبرگزاری های بین المللی محتاطانه از اخبار غیر رسمی در مورد کشته شدن عده ای در جریان راهپیمایی تهران خبر می دادند، به ناگهان تلویزیون جمهوری اسلامی، کشته شدن ۷ نفر و زخمی شدن ۲۹ نفر را تایید کرد.

شورای امنیت استان تهران، تلفات این روز را ناشی از حمله “برخی از حامیان افراطی میر حسین موسوی با سلاح گرم و سرد به برخی مراکز دولتی، انتظامی و نظامی” دانست.

اما حمیدرضا کاتوزیان، عضو هیات اعزامی رئیس مجلس برای بررسی تلفات پس از انتخابات، بعدا به ایلنا گفت که “کشته شدن هفت شهروند تهرانی” توسط “کانون های اراذل و اوباش انجام شده است که متاسفانه در لباس دفاع از اسلام و رهبری این کار را کرده اند.”

این گزارشی که خواندید مربوط به روایت شاهدان واقعه به نقل از سایت بی بی سی است.

فرشته قاضی، خبرنگار نشریه اینترنتی “روز” که در یک سال گذشته، با خانواده ده ها نفر از زندانیان و کشته شدگان حوادث بعد از انتخابات و از جمله مقتولین روز ۲۵ خرداد مصاحبه کرده، تعداد کشته شدگان را بیشتر از رقم اعلام شده توسط حکومت ایران می داند: “شورای تامین استان تهران از کشته شدن ۷ و زخمی شدن ۲۹ تن خبر داد، اما دستگاه های حکومتی بعدا اعلام نکردند که این ۲۹ ‘زخمی’ چه سرنوشتی پیدا کردند. در واقع، تعدادی از آنها بعدا جان خود را از دست دادند و من شخصا با خانواده های ۱۲ نفر از کسانی که آن روز در خیابان آزادی تیر خوردند و کشته شدند صحبت کرده ام.”

فرشته قاضی یادآوری می کند که تمام کشته شدگان آن روز، تیر خوردگان در خیابان آزادی تهران نبودند: “غیر از این ۱۲ نفر، یک نفر هم بعد از پایان تیراندازی ها در تقاطع جنت آباد و خیابان کاشانی به ضرب باتوم و چاقو کشته شد. البته در ساعات اولیه بامداد همان روز هم، حمله به کوی دانشگاه تهران تلفاتی داشت که من با خانواده های دو تن از آنها صحبت کرده ام، ولی ممکن است تعداد کشته شده ها بیشتر از این باشد.”

در ادامه این گزارش ببینیم احمدی نژاد دیروز که دست در دست خامنه ای مردم را سرکوب کرد و خس و خاشاک نامید امروز چه اعترافی میکند!

احمدی‌نژاد که در هفتمین قسمت از مجموعه ویدیویی گزارش جمهور با عنوان «حوادث 88، کودتای اشرافیت علیه ملت» سخن می‌گفت، بیان کرد: «از برنامه‌های دیگر باندهایی که به سیستم امنیتی کشورها نفوذ کرده‌اند، سازماندهی اراذل و اوباش است. آنها راسازماندهی و مسلح می‌کنند و هنگامی که مردم یک اعتراض به حقی علیه طبقه اشراف دارند، اینها می‌آیند آتش می‌زنند، درگیری درست می‌کنند، بلوا درست می‌کنند و زمینه‌های برخورد خشن با مردم معترض را فراهم می‌کنند».

شهبانوی عزیز، همانطور که میبینید جنایتکاران جمهوری اسلامی حتی تظاهرات «سکوت» را هم تحمل نکردند و اراذل و اوباشی را هم که نظام تربیت کرده بود، همچو سگ هار در میان جمعیت ول کردند تا کشتار کنند و برای زهر چشم گرفتن از مردم، عده ای را هم در کهریزک با تجاوز هتک حرمت کنند و به قتل برسانند؛ پس همانطور که میبینیم تقاضای شما از مردمی که تقاضای آب دارند، یک تقاضای بی مورد است! مردم دیگر چقدر سکوت کنند؟ چقدر قربانی باشند؟

شما و فرزند ارشدتان چنان بسیجی ها و سپاهی ها را مورد خطاب قرار میدهید که گویی این ارتش شاهنشاهی است که مقابل مردم قرار گرفته که میشود با نصیحت و چند شاخه گل پلاسیده میخک وادار به تسلیمش کرد!

نه شهبانوی عزیز، نه شاهزاده گرامی، این سپاه قدس که از تمام خاورمیانه اراذل و اوباش را به خدمت خود درآورده است به قول شاهزاده یک «فرقه تبهکار» است و این کارتل مافیایی فقط یک نظام سیاسی نیست. ما با تبهکارانی در هلال شیعه طرف هستیم که هم دستی در تجارت مواد مخدر دارند و هم پایی در فروش و قاچاق دختران و کودکان به دیگر نقاط جهان، سپاه قدس هیولای هفت سری است که حتی پاهایش امروز به آمریکای جنوبی هم باز شده است. این نصیحت های رمانتیک شما، آن هم در شرایطی که مردم ۴۲ سال است صبوری کرده اند و از خشونت پرهیز، نه تنها مرحمی بر دردهایشان نیست بلکه برعکس، نیروهای جنایتکار سپاهی و بسیجی را مصمم تر به کشتار میکند چراکه خیالشان راحت است یک طرف سکوت میکند و شعار میدهد و التماس میکند، یک طرف دیگر گلوله میزند و برنده هم که معلوم است.

شهبانو، شخصیت شما یک شخصیت فرهنگی است. خاطرات انقلاب ۵۷ را فراموش کنید. نه این نیروهای سرکوبگر شباهتی به ارتش شریف شاهنشاهی دارند و نه خامنه ای و چهل دزد بغداد، شاه ایران هستند. این ها خودشان با زبان خودشان میگویند «زمین سوخته» تحویل میدهیم، حال شما به من بگویید با کسانی که خانه ما را اشغال کرده اند و ترکیبی از آدمکشان ایرانی و عراقی و حوثی و یمنی و فلسطینی و سوریه ای هستند، چگونه میشود مبارزه کرد؟

این همه کشته از مردم بس نیست؟ این همه کهریزک و اعدام و قتل و آدم ربایی بس نیست؟ کدام اشغالگر تا حالا به زبان خوش سرزمینی را به صاحب اصلی اش بازگردانده است؟

شهبانو، نه شخصیت شما و نه شخصیت شاهزاده مناسب اهداف انقلابی ملت اسیر ایران نیستند. با همه عشق و علاقه ای که به خاندان شما دارم امیدوارم در این وادی وارد نشوید و‌اگر سرنوشت یارتان بود و عمری برایتان ماند، در کنار نسل جوان ایران پرشکوه ترین تشییع جنازه تاریخ را برای «شاهان پهلوی» برگزار کنید و پس از آن خاندان شما هم رسالت تاریخی اش را به پایان ببرد و ایرانی نو و گذشته از دوران پهلوی و جمهوری اسلامی شکل بگیرد.

ارادتمند، یک شهروند ایرانی

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
4 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها