مجتهدی که کلید چمدانش را خدا دزدیده بود!

سفر حج که خداوند میسر فرمود با هواپیما از کویت برای جده حرکت نمودم ، نزدیک جده که رسید به وسیله بلندگو اعلان کردند که چند دقیقه دیگر به جده می رسیم و باید هرکس چمدان خود را همراه برداشته وآماده تفتیش باشد.

دست در جیب خود نمودم که کلید چمدان را بیرون بیاورم دیدم نیست ، متوجه شدم که در منزل فراموش کرده ام همراه بیاورم ، سخت ناراحت شدم ، عرض کردم پروردگارا ! من میهمان تو هستم و ساعت دیگر می خواهم برای دخول خانه ات مُحرم شوم لباس احرامی هم در چمدانست با نبودن کلید چکنم ؟

می فرمود به خدای لاشریک له در آن لحظه ناگهان کلید از آسمان در دامن من افتاد به طوری که رفیقم که پهلوی من نشسته بود متوجه شد و پرسید چی بود ؟

بیشتر بخوانید

حسن نصرالله: اگر جلوی هواداران‌مان را نمی‌گرفتیم آنگاه می‌دیدید چه اتفاقی می‌افتاد

حسن نصرالله رهبر حزب الله در سخنان روز گذشته بار دیگر ضمن متهم کردن تظاهرکنندگان معترض لبنانی به دریافت پول از کشورهای خارجی، یکی از جهات سیاسی را نیز به سوار شدن بر موج این جنبش مردمی به هدف ایجاد انقلاب سیاسی متهم کرد.

بیشتر بخوانید

تیسپون

ویرانه‌های باقی‌ مانده از شهر قدیم تیسپون را ارنست هرتسفلد در کتابی‌ به نام یک مسافرت از نظر باستان شناسی‌ به سرزمین فرات که در تاریخ ۱۹۲۰ در برلین به زبان آلمانی‌ منتشر شده بطور مفصل معرفی‌ نموده است. در

بیشتر بخوانید

سرلشکر بازنشسته کمال نظامی (قربانیان جمهوری اسلامی)

سرلشکر بازنشسته کمال نظامی ( روز و سال تولد نامشخص) دوران دبیرستان را در دبیرستان نظام گذرانده و سپس وارد دانشکده افسری شده بود . او مدتی وابسته نظامی سفارت ایران در راولپندی پاکستان و فرماندار نظامی قم تا یک

بیشتر بخوانید

چپ‌گرایی، شیشه عمر حکومت اسلامی

کنفرانس ورشو  (۱۳ تا ۱۴ فوریه ۲۰۱۹) با شرکت نمایندگان ۶۰ کشور به هدف «جلوگیری از نفوذ ایران در کشورهای منطقه» با بن بست روبرو شد. چرا که شرکت‌کنندگان حتی دربارۀ محکومیت رژیم تهران نیز به توافق نرسیدند. این بن

بیشتر بخوانید

مجتهدی که شانس نداشت سر سفره انقلاب باشد

مادر شیخ مرتضی انصاری قبل از تولد شیخ در خواب دید حضرت صادق علیه ‏السلام قرآنی مذهّب عطایش فرمود. صبحگاه خوابش را به فرزند جلیل القدر تعبیر کرد و همان هم شد و شاید به همین جهت بود که بی

بیشتر بخوانید

قدردانی از یک روشنفکر ایرانی

ایرانیان سالهاست که زمین خورده تاریکی هایی هستند که در طول قرنها تبدیل به ایمان و اعتقاد شده و قادر به رهایی از آن تاریکی ها نیستند.

یکی از کسانی که مشعلی در دست گرفته تا نوری در این تاریکی و ظلمات بتاباند نویسنده، اندیشمند ، شاعر و محقق بزرگ جناب اسماعیل وفا یغمایی است.

یغمایی در ۱۳۳۲ به دنیا آمد. او از شاعران و نویسندگان و ترانه‌سرایان معاصر ایران است که از سال ۱۹۸۲ میلادی در خارج از کشور به سر می‌برد. از او حدود بیست مجموعه شعر منتشر شده است و تاکنون بیش از صد ترانه و سرود ساخته است.

من ایشان را از طریق برنامه های هفتگی اش در میهن تی وی شناختم و بی اغراق هربار از شنیدن و دیدن برنامه هایش مطلب تازهه ای یاد می گیرم. او محققی است که خودساخته و فروتن یعنی ابتدا همه بندها و قیدهای سیاسی و اعتقادی را از خود باز کرده و تبدیل به آیینه بی خشی شده که همه زشتی و زیبایی های فکری و اجتماعی را نشان میدهد.

بیشتر بخوانید