مجتهدی که دنبال خانه خالی میگردید!

آیت الله دستغیب در کتاب داستانهای شگفت، ماجرایی را از زبان آیت الله بنی صدر همدانی (پدر همین ابولحسن خان همیشه در صحنه) نقل می کند که خیلی جالب است: مرحوم آقای بنی صدر همدانی از آن مرحوم نقل کرده

بیشتر بخوانید

حبیب الله گلپری پور ( قربانیان جمهوری اسلامی)

حبیب الله گلپری پور سال 1363 در سنندج به دنیا آمد . او در تاریخ 5 مهر 88 هنگامیکه قصد خروج از مهاباد به سمت ارومیه را داشت توسط ماموران حفاظت اطلاعات سپاه بازداشت و ماهها در زندانهای مهاباد و

بیشتر بخوانید

سخنرانی آقای امیر طاهری روزنامه نگار ارشد در مراسم یکصدمین زادروز پادشاه در لندن

برای اینکه یک درک بهتری از این دوران ۳۷ ساله سلطنت محمد رضا شاه پیدا کنیم باید این رو به عنوان یک مجموعه ببینیم نه یک چیز تکه تکه و سلاخی شده. مثلا شما در تاریخ انگلیس از عصر الیزابت صحبت میکنید (Elizabethan age). به نظر من یک Mohammad Reza Shah age هم هست.

بیشتر بخوانید

در پاسخ به مقاله “غروب هلال شیعی”

این نوشته در پاسخ به نوشته آملا هست که چون طولانی شد اون رو به صورت جدا انتشار میدم: من با این تقسیم بندی شیعه به شیعه ی خوب و بد, و کلا مسلمان به مسلمان خوب و بد اعتقادی ندارم!

بیشتر بخوانید

غروب هلال شیعی

از نظر یک انسان عاقل و منطقی، خرافات چه از نوع بوداییسم باشد، چه مسیحیت و یا یهودیت و چه اسلام و چه بهائیت همگی خرافات است. اما تا زمانی که آن بخش از شیعیان مزاحمتی برای دیگران ایجاد نکنند و توی مساجد و حسینیه ها هر چه دلشان خواست توی سر خودشان بزنند، اشکالی ندارند.

مشکل از آنجایی شروع میشود که یک اقلیت شیعه که هم پول دارد و هم نیروی نظامی دارد و هم باورهای انقلابی و تروریستی دارد، آن اکثریت جامعه شیعیان را به گروگان گرفته است.

بیشتر بخوانید

امواج ملیت گرائی بر ساحل خاورمیانه

آنچه این روزها در عراق و لبنان شاهد آن هستیم بازگشت ملیت گرائی به کشورهای اسلامی خاورمیانه است. پیامی که از عراق و لبنان میشنویم یک چیز است. ما همه فارغ از اعتقادات دینی هموطن هستیم. ما همه عراقی هستیم.

بیشتر بخوانید

مجتهدی که عینک حضرت را مدتی قرض گرفت!

جناب آقای حاج محمد حسن ایمانی در ماه رجب ۹۴ مشهدمقدس رضوی علیه السّلام مشرف بودند. پس از مراجعت نقل نمودند:  جمعیت زوار آنقدر زیاد بود که تشرف به حرم مطهر سخت و دشوار شده بود. روزی با زحمت و

بیشتر بخوانید