مجتهدی که پوست خودش را می کَند و در کیسه میریخت

واقعا این آخوندها در مزخرف گویی و توهین به شعور مخاطبانشان نظیر ندارند. این جماعت با گفتن این مزخرفات قصد دارند اختیار تعقل و اندیشیدن را از پیروانشان سلب کنند.

حتما شما هم اون آخوند احمق و ابلهی که رضا شاه در صحن حضرت معصومه قم کتک زد را می شناسید. نامش شیخ عباس قمی بود.

بیشتر بخوانید

ناخدا یکم شهریار مصطفی شفیق

ناخدا یکم شهریار مصطفی شفیق متولد 24 اسفند 1323 افسر ارشد نیروی دریایی ارتش شاهنشاهی ایران و فرزند دوم اشرف پهلوی و احمد شفیق مسئول شرکتهای هوایی تجاری ایران در مصر بود . او تحصیلات متوسطه را در مدرسه رازی

بیشتر بخوانید

اقتصاد در یک کشور اسلامی همیشه مال خرسوار است

مهمترین عامل به هم ریختگی اقتصاد ایران، دخالت و دستکاری دستگاه حاکمه‌ است که شامل آخوندها و سپاه و تشکیلات دولتی ثابت آن است. در تعریف اقتصاد سالم می‌گویند گردش مالی سریع کمک می‌کند تا جامعه رشد پیدا کند. در

بیشتر بخوانید

به مناسبت یک ماهگی سایت مشروطه

همه شما از آنچه باعث شد به اینجا بیاییم و سایت بالاترین را برای سایبری ها و مدیران کج اندیش اش ترک کنیم مطلعید و به اندازه کافی در این باره صحبت کرده ایم اما اکنون تقریبا یک ماه از راه اندازی سایت مشروطه گذشته و خوب است نگاهی گذرا به چند موضوع بیاندازیم شاید ما را در ادامه راه یاری کند.

هیچ یک از ما باور نداریم که با فعالیت در فضای مجازی، رزیم سقوط می کند و براندازی صورت می گیرد و دمکراسی و رفاه برقرار می شود. یک سایت هر چند هم پر مخاطب باشد هرگز کارکرد یک حزب سیاسی را ندارد. صدها و هزاران مقاله علیه دیکتاتوری مذهبی نوشتن هم به اندازه یک تظاهرات هزار نفره در خیابان کارآیی عملی ندارد اما همین فعالیت در فضای مجازی اگر همراه با روشنگری و استدلال و منطق باشد، تاثیرات شگرفی در تحولات اجتماعی و ارتقا بینش و فرهنگ سیاسی مردم خواهد داشت.

اگر به دوران قبل از انقلاب برگردیم می بینیم که جلسات مخفی گروههای مخالف عمدتا از جلسات گپ و گفتگو یا شعرخوانی یا کتابخوانی و یا جلسات قرائت قرآن و یا وعظ و سخنرانی آخوندها در مساجد و یا شریعتی ها در حسینیه ارشاد شروع می شدند.

تحولات فرهنگی نیاز به کار مستمر و دوراندیشی و صبر و حوصله است. مثلا همین آگاهی ما که نسبت به ماهیت اسلام و آخوندها پیدا کرده ایم مرهون زحمات کسانی مثل احمد کسروی و علی دشتی و شجاع الدین شفا و دهها نفر دیگر است که سالها پیش درختی را کاشتند که امروز ما و شما میوه اش را می خوریم.

بیشتر بخوانید

هشدار به کاربران بالاترین

ر یک ماه اخیر (ماه اکتبر) روزانه از داخل ایران حدود هفت هزار بار بازدید از سایت بالاترین انجام شده و همه می‌دانیم بدون فیلتر شکن این امکان از ایران وجود ندارد مگر از قرارگاه‌های مرصاد و عمار که بدون فیلتر شکن امور سایبری را انجام می‌دهند. پس برای کاربران داخل ایران که از فیلترشکن استفاده می‌کنند، مراقبت بیشر و احتیاط لازم شرط عقل است.

بیشتر بخوانید

اسلام، ارتجاع و توحش؛ سه همراه جداناشدنی

چون نیک بنگریم تمامی جوامع اسلامی از مشکل عقب افتادگی فکری شهروندان شان رنج می برند؛ در کشورهای اسلامی مردمان توانایی سبک – سنگین کردن مسائل، اندیشیدن بدون تعصب، منطقی سخن گفتن و گفتگو کردن به دور از خشونت در رابطه با باورهای شان را ندارند. اما مشکل ارتجاع به همین مسائل ختم نمی شود و اگر این جوامع که از هر نظر عقب تر و پست از جوامع سکولار پیشرفته می باشند را به درستی مورد بررسی قرار دهیم، در خواهیم یافت که مردم اینگونه کشورها توانایی قبول حقیقت را نداشته و برای دفاع از باورهای غلط شان حاضرند به هر جنایتی دست بزنند. در جوامع اسلامی کمترین پویایی و فعالیت سودمندی از جانب شهروندان به چشم نمی خورد، بیشتر کشورهای اسلامی تنها مصرف کننده می باشند و توانایی تولید مواد مورد نیاز جامعه خویش را ندارند. اگر به ایران خودمان بنگریم در خواهیم یافت که حتی صنعت کشاورزی و دام پروری که با توجه به شرایط آب و هوایی و مساعد ایران زمین، باید رشد چشمگیری داشته باشند و در حقیقت ایران باید صادر کننده مواد غذایی باشد، به برکت وجود حکومت اسلامی در حال نابودی اند و ایران به کشورهایی چون چین و ترکیه و برزیل و آرژانتین و… برای واردات میوه جات و گوشت های یخ زده نیازمند است.

بیشتر بخوانید

پس لرزه های بیروت و بغداد در تهران, آرش فضیلت – تلویزیون میهن

نسل دیجیتالی برای خواست های عینی خود پاسخ های مشاهده پذیر طلب می کند. برای این نسل گفتمان بهشت ایدئولوژیک و دشمن تراشی و وعده اصلاحات و فریب صندوق رای حتی جلب توجه هم نمی کند. در هر سه جنبش شعارهای رادیکال انقلابی سر داده می شوند که بنیاد نظام های سیاسی مستقر را هدف قرار داده است. مردم لبنان و عراق از دخالت های نظام ایدئولوژیک ایران در کشورهایشان به ستوه آمده اند و مردم ایران از مداخلات اسلامیست های ولایی در کشورهای منطقه که اساس آن را حماقت ایدئولوژیک تشکیل می دهد. محتوای مشترک با زبان های متفاوت بیان می شود. درد مشترک، همبستگی و نسخه مشترک می طلبد.

بیشتر بخوانید

شیخ الپرسش: رنگین کمان سپهر سیاسی ایران و ماجرای “بیل و نان سنگک”

من ظرف ۲۴ ساعت گذشته چند لینک از تفکرات مختلف سیاسی ایران در مشروطه پست کردم که شامل گفتگو با مسعود فتحی از اتحاد جمهوری خواهان ایران, آرزوی بهشت بازرگان از طیف ملی-مذهبی, و “دو زندانی سیاسی سابق از دلیل

بیشتر بخوانید

آرزوی بهشت بازرگان… مانده در برزخ – حسن امرایی – ایندیپندنت فارسی

داستان استعفای مهندس مهدی بازرگان، که این روزها چهلمین سال آن دولت مستعجل است( ۱۵ آبان ۱۳۵۸)، حکایت کسی است که سال‌های سال در آرزوی به کف آوردن موقعیتی بود تا بتواند ایده‌ها و افکارش را در حوزه قدرت و

بیشتر بخوانید