برنزهای لرستان و ارتباط احتمالی آن با مذهب مهر در دوران مادها – عیسی بهنام

مهر را میستاییم که دارای دشت‌های پهن است، که از کلام راستین آگاه است، زبان آوری که دارای هزار گوش است، خوش اندامی که دارای هزار چشم است، بلند بالایی که بر بالای برج پهن ایستاده، زورمندی که بی‌ خواب

بیشتر بخوانید

شاه زنبورها چگونه مسلمان شد؟

نام من چون سرخ زنبوران چرا کافر نهی نقش من چون شاه زنبوران مسلمان آمده خاقانی یکی از رویدادهای مهم در صدر اسلام همانا مسلمان شدن شاه زنبورها بود. لطفاَ نگوئید که زنبورها شاه ندارند و ملکه دارند. خودم میدانم

بیشتر بخوانید

داستان ناتمام تورقوزآباد و غضنفرهای رسانه ای

هیچ دولتی مثل اسرائیل و هیچ سیاستمداری مثل نتانیاهو، ماهیت خبیث جمهوری اسلامی را نشناخته است. اسرائیل تابحال هرچه گفته درست از آب درآمده و حکومت نمایندگان الله و نوکرانش در رسانه های فارسی زبان خارج کشور هرچه گفته اند دروغ و غیرواقعی بوده اند.

بیشتر بخوانید

مستند “آریامهر”

برای آن دسته از دوستانی که موفق به دیدن مستند دو قسمتی “آریامهر” نشده اند لینک هر دو قسمت را از تلویزیون من و تو در اینجا به اشتراک می گذاریم.

این مستند دو ساعتی اطلاعات خوب و تازه ای از ان دوران پر التهاب سیاسی در اختیار بیننده قرار میدهد:

بیشتر بخوانید

سابقه فریب خوردن امریکائی ها

ر واپسین مراحل جنگ داخلی چین در سال 1949 و در حالی که مائو تسه تونگ و کمونیست ها فاصله اندکی تا غلبه کامل بر جیانگ کای شک و ملی گرایان داشتند سرخ ها با یک بحران و مخاطره جدی مواجه شدند. تدبیری که مائو و حزب کمونیست چین برای عبور از این مخمصه اندیشید احتمالا برایتان جالب باشد.

در جریان عبور نیروهای کمونیست از رود یانگسه آنها با دو کشتی بریتانیایی با اسامی آماتیس و کانسورت مواجه شدند و به شکل وحشیانه ای شروع به گلوله باران آنها کردند. چهل و دو بریتانیایی کشته شدند. این حادثه خشم شدید بریتانیا و متحدینش از جمله ایالات متحده را برانگیخت..

مائو تا پیش از آن موفق شده بود از طریق روزنامه نگاران غربی علاقه مند به خودش مانند ادگار اسنو تصویرسازی وارونه و خوبی از خود و حزبش کند و مانع از آن شود که در دوره فرانکلین روزولت و هری ترومن آمریکایی ها به نفع جیانگ و ملی گرایان مداخله نظامی مستقیم نمایند.

بیشتر بخوانید

سردر گمی اپوزیسیون خارج از کشور در رابطه با جنبش های داخلی در نگاه دکتر مسعود نقره کار- تلویزیون میهن

مسعود نقره کار: اپوزیسیون خارج از کشور یک اصل رو به نظر من باید ملکه ذهنش بکنه و اون این هستش که چه گونه میتواند, چه کار باید بکند, که به جنبشهای سیاسی, مدنی و صنفی داخل کشور کمک کند.

بیشتر بخوانید

نقش مثبت یک ارتش ملی در نجات کشور

اوو مورالس، رئیس جمهور چپگرای بولیوی که حاضر نبود مسند ریاست جمهوری را  رها کند بالاخره با فشار نیروهای ارتش و پلیس رضایت داد که از قدرت کناره گیری نماید. نظیر چنین اتفاقی را قبلا در برکناری رابرت موگابه دیکتاتور

بیشتر بخوانید