جدایی‌طلبی اسلامی در فرانسه، نتیجه همدستیِ مسلمانان افراطی و چپِ اسلام‌گرا

رایج شدنِ اصطلاح «جدایی‌طلبیِ اسلامی» در گفتارهای سیاسیِ فرانسه نتیجۀ زیاده‌‌خواهی و بی‌پرواییِ بیش از پیشِ اسلام‌گرایان در بعضی مناطق آن کشور و بی‌حرمتیِ آنان به مقررات و قوانین جمهوری فرانسه است.

بیشتر بخوانید

سفارت آمریکا در بغداد هدف حمله راکتی قرار گرفت؛ ۱ دختربچه کشته و ۵ غیرنظامی زخمی شدند

چندین راکت سه شنبه شب به سوی سفارت آمریکا در بغداد، پایتخت عراق شلیک شد. ارتش عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۱ دختربچه در این حمله کشته و ۵ غیرنظامی نیز زخمی شده‌اند.

بیشتر بخوانید

کمک ترامپ به اسرائیل بر علیه ج/ا/ در ۲ ماه باقی مانده (مقاله تحلیلی انگلیسی)

نویسنده مقاله از اینکه ترامپ این اواخر در مورد احتمال حمله به تاسیسات هسته ای رژیم مشاوره خواسته, و سفر مایک پومپئو به اسرائیل و کشور های عربی, نتیجه گرفته که در پشت پرده ماجرا هایی جریان داره و در مورد احتمالات مختلف صحبت کرده.

بیشتر بخوانید

۲۲سال بعد از قتل‌های سیاسی پاییز ۷۷؛ برای دادخواهی از پا ننشینیم

هر سال در این روزها آماده سفر به تهران می‌شدم تا در یکم آذرماه، روز قتل پدر و مادرم، یاد آن دو را در خانه و قتلگاه‌شان گرامی بدارم. هر سال به همراه برادرم آرش، فراخوانی خطاب به همگان منتشر

بیشتر بخوانید

دولت چین و ایغورهای سنجان ؛ وئر کای‌شی- به عبارت دیگر (۲۵ دقیقه)

ایغورهای چین اقلیت مسلمانی هستند که بنا به گزارش‌ها در سالهای اخیر از طرف حکومت کمونیستی چین بشدت تحت فشار بوده و برخی از آنها حتی به اردوگاههای آموزش اجباری فرستاده شده‌‌اند. وئِر کای‌شی یک ناراضی سیاسی تبعیدی در تایوان که اصلیت ایغور دارد در گقت و گو با استیون سَکِر از بخش جهانی بی بی سی می‌گوید که ترکیه شاید تنها کشور مسلمانی باشد که از این اقلیت مسلمان دفاع کرده است و ‘سیاست ارتباط با چین که دنیا در سی سال گذشته دنبال کرده جهان رو تغییر داده نه چین رو’ . وئِر کای‌شی در باره فشارهای پکن بر ایغورهای چین در این برنامه به عبارت دیگر.

بیشتر بخوانید

آرشام رضایی توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد

آرشام رضایی، فعال مدنی دقایقی پیش توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. در زمان بازداشت این فعال مدنی، وحید رضایی، برادرزاده وی نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است. با توجه

بیشتر بخوانید

بمباران مواضع حماس به دنبال راکت پراکنی از نوار غزه به اسرائیل

به دنبال پرتاب ۲ راکت از سوی حماس به سوی اسرائیل نیروی هوایی اسرائیل مبادرت به بمباران مواضع حماس در غزه کرد. گفتنی است بعد از راکت پراکنی حماس اعلام کرد که پرتاب ۲ راکت اشتباهی صورت گرفته و کابینه اسرائیل هم این را قبول کرد ولی باز برای تأدیب مواضع حماس بمباران شد.

بیشتر بخوانید