سرمایه گذاری 1.1 میلیارد دلاری کمپانی نفتی ابوظبی در حوزه گاز متعلق به اسرائیل

کمپانی نفتی ابوظبی یک میلیارد و یکصد میلیون دلار در حوزه گاز متعلق به اسرائیل سرمایه گذاری می کند

بیشتر بخوانید

برگ هایی از کتاب پاسخ به تاریخ -۲

بنیان گذار شاهنشاهی ایران کوروش است که به حق وی را بزرگ لقب داده اند. کوروش شاهنشاهی ایران را بر چند گونگی ادیان و رعایت عدالت بنیان نهاد. کوروش کشورگشائی بزرگ بود.  ولی وی را می‌توان در حقیقت بنیان گذار فکر امروزی صیانت حقوق بشر نیز خواند چرا که نخستین کس در جهان عهد عتیق بود که منشوری آزادمنشانه در این زمینه تدوین و اعلام کرد. اسرای جنگی را آزاد ساخت و به سرزمین های خود بازگرداند و  به حقوق و عادات و سنت ها و ادیان اقوام و مللی که شاهنشاهی ایران را تشکیل می‌دادند احترام نهاد.

 کوروش  نه تنها دشمنان خود را عفو می‌کرد، بلکه مسئولیت های مهم به آنان تفویض می‌نمود. پس عجب نیست اگر اورا آزاد کننده ملل نام نهاده اند. سیاست کوروش بزرگ، با خصلت ها و منش ایرانیان کاملا هماهنگ بود و از آن الهام می‌گرفت. همه پادشاهان بزرگ ایران از سیاست آزاد منشانه و صلح‌جویانه پیروی کرده اند و ایران همواره یک کشور “پناهگاه” محسوب می‌شده است. کوروش بزرگ، داریوش و خشایارشاه، شاهنشاهان قهرمان تاریخ ما هستند و در افسانه ها، ادبیات و هنر کشور ما مقامی‌ بس والا دارند.

بیشتر بخوانید

اسرائیل: توافق جدید اتمی با تهران جنگ اسرائیل و ج/ا را در پی خواهد داشت

الی کوهن، وزیر اطلاعات دولت اسرائیل، در گفتگو با رویترز هشدار داد که هرگونه توافق جدید اتمی با حکومت ایران جنگ در خاورمیانه را در پی خواهد داشت و هواپیماهای اسرائیلی قادرند هر نقطه از ایران را بمباران کنند.

بیشتر بخوانید

تخم لقی که صادق زیبا کلام کاشت!

اولین مقاله ای که بعد از انتشار فایل صوتی جواد ظریف در خبرنامه گویا منتشر شد مطلبی بود تحت عنوان “کدام بخش از حرف‌های ظریف را نمی‌دانستیم؟” از صادق زیباکلام. از اون زمان تا کنون هم که چند روزی بیشتر

بیشتر بخوانید

بزرگان ايران ‌زمين: زرتشت

این ویدئو در سال ۲۰۱۲ میلادی در یوتیوب بی‌بی‌سی فارسی منتشر شده است. زرتشت یکی از شش بزرگ ایران‌زمین‌ به انتخاب گروهی از کارشناسانی است که در تهیه این مجموعه شرکت داشته‌اند.

بیشتر بخوانید

ساقیتو عوض کن، جناب محمد سهیمی

اصولا خواندن مطالب برخی اشخاص از جمله لابیست های کثیف جمهوری اسلامی که عنوان دکتر، پژوهشگر، ژورنالیست و یا فعال حقوق بشر را یدک می کشند، چنان تهوع آور است که غیر از روسای آن ها در جمهوری اسلامی کمتر

بیشتر بخوانید

اسپری تاخیری کرونایی هم رسید

خامنه ای به ولایتی دستور داده هرجور شده یک چیزی برای کرونا ردیف بکن چون آبرومان پیش غربی  ها رفت. بعد از کرونا یاب مستعان بعد چند داروی عصاره شتر و روغن بنفشه و غیره اکنون به اختراع اسپری کرونایی رسیده که باید حتما 8 باز آنرا بزنی تا ویروس را بی حس بکند!

بیشتر بخوانید